LatestNews

Schronisko na Mont Blanc

Schronisko na Mont Blanc

rp_hobby7.jpgNowe schronisko, najwyżej położone we francuskich Alpach (3863 metry nad poziomem morza) z zewnątrz wygląda jak połączenie stacji kosmicznej z luksusowym hotelem, ale w środku jest raczej ascetyczne. Jest to prawdziwie architektoniczno ? inżynierski wyczyn, który zachowuje wszystkie ekologiczne normy. Budynek ma 16 metrów wysokości (4 piętra) i zbudowany jest z drewna i stali. Drewniany szkielet budynku wykonano na dole i poszczególne elementy przetransportowano do celu przeznaczenia. Musiał być specjalnie osadzony w skale, aby wytrzymywał silne podmuchy górskiego wiatru (wiercono w skale otwory nawet do 14 metrów w głąb!).
Schronisko jest samowystarczalne, jeśli chodzi o wodę i energię. Wodę pozyskuje się ze śniegu gromadzonego w specjalnych zbiornikach, a źródłem energii są baterie słoneczne. Toalety (6 sztuk) działają podobnie jak w samolotach, aby nie zanieczyszczać środowiska naturalnego.
W schronisku jest 120 miejsc i niestety wcześniej należy je rezerwować?

Zobacz pozostałe artykuły tematyczne o turystyce:

Slowa kluczowe: księgowość wspólnoty Rawa Mazowiecka, Fotoodmładzanie żary, busy do danii szamotuły, CPE Gliwice, Wiedzopedia, kawitacja kielce, Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz zastosowanie, Fotoprzekaźnik przeciwsobny Sick, drążenie foremników, kaplica Santori, kompleksowe usługi ślusarskie kraków